Wycieczka: WOKÓŁ JEZIORA MICHIGAN

Urokliwe przybrzeżne miasteczka, piękne parki stanowe, klimatyczna wyspa Mackinac Island.

TERMIN WYJAZDU:

 

Plan wycieczki

Jezioro Michigan to największe słodkowodne jezioro USA, trzecie co do wielkości w kompleksie pięciu Wielkich Jezior Ameryki Północnej i jedyne z nich leżące całkowicie na obszarze Stanów Zjednoczonych. Na północno-wschodnim krańcu łączy się ono z jeziorem Huron przez cieśninę Mackinac, mającą 8 km szerokości w najwęższym miejscu. Od wschodu i północy do jeziora ma dostęp stan Michigan, od południa Indiana, od zachodu Illinois i Wisconsin.

Na terenach wydmowych, na południowym krańcu jeziora, w stanie Indiana, w 1916 roku utworzono park Indiana Dunes National Lakeshore, znajdujący się pod opieką National Park Service. W roku 1970 ochroną objęto także północno-wschodnie wybrzeże należące do stanu Michigan - tu powstał Sleeping Bear Dunes National Lakeshore. W sumie w pobliżu jeziora Michigan znajduje się kilkanaście parków stanowych. 

Dzień 1

Wyjazd o godzinie 6.00 rano sprzed biura Rek Travel ( 5825 W Irving Park Road ). Po drodze krótka wizyta w Milwaukee, spacer po RiverWalk. Dojazd do Door County - hrabstwa znajdującego się na półwyspie nad jeziorem Michigan w stanie Wisconsin. które jest popularnym miejscem wypoczynku, szczególnie dla mieszkańców stanu Illinois i Wisconsin. W hrabstwie tym znajduje się 10 latarni morskich, większość wybudowanych w XIX wieku. Wizyta w jednej z nich - Eagle Bluff Lighthouse, wybudowanej w 1868 roku na terenie Parku Stanowego Peninsula. Przez około 58 lat w latarni tej światła pilnowało na zmianę trzech stróży, aż do roku 1926 kiedy to mechanizm nawigacyjny został zautomatyzowany. Kolejnym parkiem, który zobaczymy jest Whitefish Dunes, który chroni delikatne środowisko wydm, jest pełen różnorodnego ptactwa wodnego, pięknych szlaków wśród zalesionych wydm i lasów bukowych. Następnie wizyta w nabrzeżnych miasteczkach Ephraim i Sister Bay. Oba z nich mają wiele do zaoferowania turystom przez cały rok ( relaks na plaży latem, wędkowanie pod lodem na zamarzniętych zatokach zimą, zakupy w wyjątkowych butikach, jesienne zbiory jabłek, itp.). Kolacja w jednym z nich. Przejazd na nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Pictured Rock National Park. To urokliwe miejsce nad jeziorem Superior słynie z pięknych malowniczych klifów zawieszonych nad samym jeziorem. Odwiedzimy Sand Point, Miners Castle i przejedziemy nad malowniczy wodospad Miners Falls. W dalszej części dnia przejazd do Mackinaw City a stamtąd przepłynięcie promem na Mackinac Island. Spacer główną malowniczą ulicą wysypy z dziesiątkami oryginalnych sklepów. Wizyta w Forcie Mackinac oraz Arch Rock - naturalny łuk wapienny powstały w okresie polodowcowym. Przejazd przez Mackinac Bridge - długim na 8 km moście wiszącym, wybudowanym w 1957 roku. Jest on jednym z trzech najdłuższych mostów wiszących na świecie.Następnie wizyta w Cross Village. Jest to jedna z najstarszych osad w Michigan, w 2010 roku liczyła zaledwie 281 osób. Ze względu na swe położenie nad jeziorem głównym utrzymaniem osadników było kiedyś rybołówstwo i tartaki. Przejazd na nolceg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Chicago. Przejazd nabrzeżną trasą widokową Pierce Stocking. Następnie Glen Arbor i malownicze krajobrazy Wydm Śpiącego Niedźwiedzia. W dalszej części przejazd do Arcadii - panorama jeziora Michigan piękną trasą, która została nominowana do najbardziej malowniczych tras Michigan przez National Geographic Traveler Magazine. Szczególnym miejscem w okolicy jest Inspiration Point, najwyższy punkt na zachodnim brzegu jeziora. Ostatni przystanek przed powrotem do Chicago będzie Holland State Park i najczęściej fotografowana latarnia morska w Michigan - "Big Red Lighthouse". Spacer wzdłuż promenady. Powrót do Chicago późnym wieczorem.

Cena wycieczki $425.00

Cena nie obejmuje:

Dodatkowy koszt dla uczestników wycieczki to bilety wstępu oraz koszty wyżywienia. Istnieje możliwość zarezerwowania za dodatkową opłatą pokoju jednoosobowego.

W cenę wliczono:

W cenę wycieczki wliczone są ; nocleg w motelu lub hotelu klasy turystycznej w pokoju dwuosobowym, przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie i usługi przewodnika. W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie. 

Zasady

Zasady

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamań, kradzieży, zgubienia itp. Nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek 5 Star Travel zastrzega sobie prawo do zmian programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5.000.000 (polisa ubezpieczeniowa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnik może ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych przed i w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze Rek Travel).

Zapoznaj się z warunkami przewozu.