Wycieczka: SOUTH DAKOTA

Terminy wyjazdów 2017:

Marzec  31 marzec - 2 kwiecień   Maj  27 -29   Czerwiec  15-17  Lipiec  10-12  Wrzesień  2-4  28-30

Plan wycieczki

Dzień 1

O godzinie 5.00 rano wyjazd z Chicago, przejazd przez stany Illinois, Wisconsin i Minesota. W następnym etapie widok królowej rzek amerykańskich Mississippi i wjazd do Minesoty. Kolejna atrakcja i dojazd do punktu widokowego nad rzeką Missouri. Panorama szeroko rozlanej, jednej z najwazniejszych rzek Ameryki. Przejazd do Parku Narodowego Badlands. Przed wjazdem zatrzymamy się w kolonii piesków preriowych. Zwiedzanie Badlands w czasie przejazdu parkową obwodnicą. "Złe Ziemie" tak nazwali to miejsce Indianie i pierwsi traperzy przerażeni niedostępnością terenu a jednocześnie zafascynowani tutejszym krajobrazem. Wieczorna gra świateł nad Badlands da nam okazję docenić w pełni niezwykłość miejsca. Mieni się ono tysiącami refleksów świetlnych wśród tych księżycowych wręcz krajobrazów. Dojazd do miasteczka Wall słynącego z wystroju i atmosfery dawnego Dzikiego Zachodu. Wieczór spędzimy przy ognisku piekąc kiełbaski i zapijając je miejscowym piwem.

Dzień 2

W tym dniu przejeżdżamy do świętego miejsca Indian - Czarnych Wzgórz ( Black Hills ). Obejrzymy tam wyrzeźbione w górze Mt. Rushmore słynne popiersia prezydentów, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Stanach Zjednoczonych. Zobaczymy także wykuwaną w górze Mt. Thunderhead, niedokończoną jeszcze rzeźbę indiańskiego wodza Crazy Horse ( Szalonego Konia ). Dzieło to rozpoczął kilkadziesiąt lat temu Korczak Ziółkowski - urodzony w Bostonie syn polskich emigrantów. Wizyta w muzeum indiańskim oraz w domu-muzeum Korczaka Ziółkowskiego. Następnie zobaczymy jaskinie Jewel Cave, która jest drugą co do długości jaskinią na świecie a jej oficjalna głębokość wynosi 193 metry. W dalszej części dnia wizyta przy najstarszym Pomniku Narodowym - Devils Tower. Jest nim granitowy rdzeń dawnego wulkanu majestatycznie wznoszący się nad równinami prerii. Diabelska Wieża jest ważnym dla Indian miescem, gdzie spotykają woich bogów i celebrują rytualne obrządki. Przejazd na nocleg do Wall. Ponownie spedzimy wieczór przy ognisku . 

Dzień 3

Wschód słońca nad Badlands. Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Zatrzymamy się w miasteczku – skansenie z 1880 roku. Zebrano tu odrestaurowane sprzęty i całe budynki z czasów Dzikiego Zachodu. Miasteczko to wykorzystano przy produkcji filmu „Tańczący z wilkami”. Zatrzymamy się także w punkcie widokowym nad Missouri River a następnie w farmerskim miasteczku Mitchell słynącego z Corn Palace (Pałac Kukurydziany). Elewacja tej budowli wykonana jest z kolb kukurydzy układanych każdego roku w mozaikę – obraz przypominający konkretne wydarzenia z lat ubiegłych.   Przyjazd do Chicago późno w nocy.                                     

Cena wycieczki $425.00

Cena nie obejmuje:

Dodatkowy koszt dla uczestników wycieczki to bilety wstępu oraz koszty wyżywienia. Istnieje możliwość zarezerwowania za dodatkową opłatą pokoju jednoosobowego.

W cenę wliczono:

W cenę wycieczki wliczone są ; nocleg w motelu lub hotelu klasy turystycznej w pokoju dwuosobowym, przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie i usługi przewodnika. W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie.

Zasady

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamań, kradzieży, zgubienia itp. Nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek 5 Star Travel zastrzega sobie prawo do zmian programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5.000.000 (polisa ubezpieczeniowa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnik może ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych przed i w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze Rek Travel).

Zapoznaj się z warunkami przewozu.