Wycieczka: FESTIWAL TULIPANÓW - 1 dzień

Kraina Wielkich Jezior, Holendrzy w Michigan, Ocean Kwiatów

Terminy wyjazdów 2017

Maj   6, 14

Plan wycieczki

 W Krainie Wielkich Jezior, Michigan jest stanem wyjątkowym. Dzięki swemu położeniu pomiędzy jeziorami Michigan, Huron i od północy Superior, posiada najdłuższą linię brzegową wśród kontynentalnych stanów USA. Jest tutaj więcej rekreacyjnych łodzi i jachtów niż gdziekolwiek indziej w Stanach Zjednoczonych. Może jest tak dlatego, że w Michigan nie znajdzie się punktu dalej oddalonego od jednego z wielkich jezior o więcej niż 85 mil. Nazwa jeziora Michigan, ta sama jaką nadano stanowi pochodzi od indiańskiego słowa „mishi – gami” co oznacza wialką wodę. Michigan jest także jedynym stanem leżącym na dwóch pólwyspach odzielonych od siebie pięciomilowym pasem wody.  W okresie zasiedlania Ameryki bogate w roślinność nizinne tereny między jeziorami upodobali sobie osadnicy z Francji a w nieco późniejszym czasie z Niemiec a także z Anglii, Irlandii i Holandii. Do grup tych dołączyli także Polacy, których zamieszkuje w Michigan 8,3\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\%. W roku 1701 francuski odkrywca i oficer Antoine de la Mothe Cadillac ogrodził palisadą niewielki teren i zalożył Fort Pontchartrain. Mała placówka i punkt na szlaku handlu futrami wkrótce zmienił nazwę na Detroit, dzisiejsze największe miasto w Michigan i stolica amerykańskiej motoryzacji. Na cześć założyciela miasta mająca swą siedzibę w Detroit firma General Motors nadała nazwę Cadillac słynnym amerykańskim samochodom. Z Michigan pochodzi wielu sławnych ludzi. Urodzili się tu twórca amerykańskiego przemysłu samochodowego Henry Ford a także noszący to samo nazwisko Prezydent USA Gerald Ford, słynni bokserzy Muhammad Ali i Sugar Ray Robinson, artyści Madonna, Burt Raynolds, Steven Seagal, Stevie Wonder, Robin Williams, Eminem i wielu innych. Wywodzące się z Europy mniejszości etniczne zamieszkujące Michigan do dnia dzisiejszego pielęgnują kulturę i tradycje krajów pochodzenia. Mające niemiecki rodowód miasteczko Frankenmuth nazywane jest z tej przyczyny Małą Bawarią. Holland to z kolei największe skupisko ludności pochodzenia holenderskiego będące jednocześnie centrum kultury holenderskiej. Holland zostało założone w 1847 roku. W przeciwieństwie do później zasiedlanych przez holenderskich osadników regionów miasto do dnia dzisiejszego jest kolebką kultury i dawnych tradycji kraju przodków. Jednym z wielu elementów ukazujących rodzimą kulturę i obyczaje jest organizowany od 1930 roku Festiwal Tulipanów. W czasie tego lokalnego święta corocznie w maju ulice miasta i pobliskie ogrody zdobi około 6 mln. zasadzonych na tą okazję tulipanów. W czasie uroczystych parad prawie 2 tys tancerzy prezentuje Klompen Dace, w którym za obuwie służą tradycyjne drewniane chodaki. W festiwalowe dni goście mogą zapoznać się ze zwyczajami i kulturą dawnej i obecnej Holandii. Serwowane są potrawy tradycyjnej holenderskiej kuchni a na ulicach widać mieszkańców ubranych w dawne stroje. Festiwal Tulipanów uznany jest za największy festyn małych miast w Ameryce.

Dzień 1

Wyjazd o godzinie 6 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road)). Przejazd przez stany Illinois i Indiana do stanu Michigan. Po drodze widoczne obiekty jednej z największych rafinerii na świecie w Whiting. Przejazd przez Gary, dawną stolicę przemysłu stalowego, która swą renomę utraciła wraz z zakończeniem „Zimnej Wojny” i spadkiem zamówień na czołgi i inny ciężki sprzęt wojskowy. W czasie przejazdu postój na śniadanie. Zpoznanie się z historią Michigan i miasteczka Holland. Po przyjeździe oglądanie stoisk i wystaw „Taste of Holland”.  Przejazd lokalnym autobusem na trasie „ Tulip TrolleyTours” oraz oglądanie plantacji tulipanów. Wizyta w typowej holenderskiej wiosce Dutch Village ukazującej tradycje i sposób życia holenderskich osadników. Poznamy sposób wytwarzania chodaków, tradycyjnych drewnianych butów, których historia sięga XIV wieku. Obok plantacji tulipanów jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów związanych z krajobrazem Holandii jest poruszany wiatrakiem młyn. W czasie wizyty w Windmill Island obejrzymy stojący wśród kwiecistych ogrodów, liczący ponad 240 lat stary młyn De Zwaan. Po południu uczestniczenie w pokazach Klompen Dancers, tradycyjnych holenderskich tańców ludowych gdzie tancerze występują w charakterystycznych drewnianych chodakach. Wieczorem udział w pokazach i paradzie, które stanowią kulminacyjny punkt Festiwalu Tulipanów. Powrót do Chicago około godz. 11 wieczorem 

Cena wycieczki $ 75,00

Cena nie obejmuje:

Dodatkowy koszt dla uczestników wycieczki to bilety wstępu oraz koszty wyżywienia.

W cenę wliczono:

W cenę wycieczki wliczone są ; przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie i usługi przewodnika.

Zasady

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamań, kradzieży, zgubienia itp. Nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek 5 Star Travel zastrzega sobie prawo do zmian programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5.000.000 (polisa ubezpieczeniowa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnik może ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych przed i w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze Rek Travel).

Zapoznaj się z warunkami przewozu.