Wycieczka: SKARBY WIELKICH JEZIOR

PIASZCZYSTE PLAŻE, WYDMY, WODOSPADY, JEZIORA, LASY, LATARNIE MORSKIE, KLIFY, UNIKALNOŚĆ FLORY I FAUNY - CZYLI JEDNYM SŁOWEM RAJ DLA MIŁOŚNIKÓW NATURY!!!

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Road) o godz. 6.00 rano. Przejazd przez Chicago i północno - zachodnią część Indiany. Dojazd do miasta Holland w Michigan. Miasto jest największym skupiskiem ludności pochodzenia holenderskiego w Ameryce, będąc jednocześnie centrum ich kultury. Wizyta w typowej holenderskiej wiosce Dutch Village, ukazującej tradycje i sposób życia holenderskich osadników. Poznamy sposób produkcji chodaków, tradycyjnych holenderskich drewnianych butów. Na wyspie Windmill Island zobaczymy liczący ponad 240 lat stary młyn De Zwaan.

Przejazd do Glen Arbor, gdzie znajdują się Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia. Żmudne wspinaczki po malowniczych wydmach położonych nad jeziorem Michigan połączone z kąpielą w jeziorze. Przejazd do Mackinaw City. Wieczór wolny. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przeprawa łodzią na wyspę Mackinac. Spacer główną malowniczą ulicą miasta z dziesiątkami oryginalnych sklepów. Wizyta w Forcie Mackinac. Czas wolny na spacery lub wypożyczenie roweru ( na wyspie nie ma samochodów ). Po południu przejazd do Pictured Rock National Lakeshore. To urokliwe miejsce nad jeziorem Superior ( Górnym ) słynie z pięknych malowniczych klifów zawieszonych nad samym jeziorem. Odwiedzimy Sand Point, Miners Castle i przejdziemy nad malowniczy wodospad Miners Falls. Nocleg w Wisconsin.

Dzień 3

Po śniadaniu 3-godzinny rejs wokół wysp Apostle. Archipelag składa się z 21 wysp objętych ochroną. Klify zawieszone nad wodą, latarnie morskie, podwodne jaskinie, piękne plaże - to tylko kilka atrakcji, które będziemy podziwiać z pokładu statku. Po lunchu przejazd do Minnesoty. Droga 61, biegnąca nad brzegiem Jeziora Superior to dziesiątki mil dzikiej, prawie nie tkniętej przez rękę ludzką przyrody.

Po południu zobaczymy Goosberry Falls z wodospadami i kaskadami spadającymi do Jeziora Superior, Split Rock Lighthouse -  najsławniejszą i najbardziej malowniczą latarnię morską w rejonie Wielkich Jezior. Odwiedzimy punkt widokowy na Palisade Head, gdzie roztacza się wspaniały widok na jezioro. Nocleg w Minnesocie.

Dzień 4

Po śniadaniu udajemy się w drogę powrotną do Chicago. Zatrzymamy się w fabryce sera, gdzie można będzie kupić różne rodzaje serów,z których słynie stan Wisconsin. Krótka wizyta w Wisconsin Dells. Wieczorem spróbujemy swojego szczęścia w kasynie Ho - Chunk.

Powrót do Chicago późnym wieczorem.

Cena wycieczki $545,00

Cena nie obejmuje:

Dodatkowy koszt dla uczestników wycieczki to bilety wstępu oraz koszty wyżywienia. Istnieje możliwość zarezerwowania za dodatkową opłatą pokoju jednoosobowego.

W cenę wliczono:

W cenę wycieczki wliczone są ; nocleg w motelu lub hotelu klasy turystycznej w pokoju dwuosobowym, przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie i usługi przewodnika. W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie.

Zasady

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamań, kradzieży, zgubienia itp. Nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek 5 Star Travel zastrzega sobie prawo do zmian programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5.000.000 (polisa ubezpieczeniowa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnik może ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych przed i w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze Rek Travel).

Zapoznaj się z warunkami przewozu.