Wycieczka: PIELGRZYMKA DO ALABAMY

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W ALABAMIE

W programie m.in.: Klasztor Św. Bernarda, Sanktuarium Najświętszego Sakramentu, Centrum Eucharystyczne im. Jana Pawła II, zwiedzanie Nashville z wieczornym obiadem przy muzyce country oraz posiadłość Elvisa Presley'a w Memphis.

 

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Chicago sprzed biura REK TRAVEL ( 5825 W. Irving Park Road ) o godzinie 4.00 rano. Przejazd przez stan Illinois do St. Louis. Zwiedzanie miasta zaczynamy od Gateway Arch - Bramy Zachodu. Jest to 192 metrowy łuk - pomnik ze stali nierdzewnej ulokowany nad brzegiem Mississippi. Dla Chętnych przejażdżka wagonikiem wewnątrz łuku. Zwiedzimy wystawę poświęconą wyprawie Lewisa i Clarka jak również ekspansji na zachód, która nastąpiła po zakupie tzw. Terytorium Luizjany w 1803 roku. Następnie udamy się do Cathedral of St. Louis, zabytkowej katedry, w której mieści się największa kolekcja sztuki mozaikowej. W katedrze tej również weźmiemy udział we Mszy św. Nocleg jest zaplanowany w klasztorze Św. Bernarda w Cullman, w Alabamie.

Dzień 2

Śniadanie w Klasztorze Św. Bernarda. Ten dzień rozpoczniemy od wizyty w EWTN - Irondale Alabama - w największej Katolickiej Stacji Telewizyjnej na świecie. Stacja została założona przez matkę Angelikę z zakonu Ubogich Klarysek od Wieczystej Adoracji. W ramówce kanału znajdują się filmy, dokumenty oraz programy dla dzieci i młodzieży. Programy nadawane są w języku angielskim i hiszpańskim. Niektóre programy EWTN emituje w Polsce Telewizja Trwam. Będzie również czas na zakupy w sklepie z pamiątkami. Lunch w New China Buffet. Po posiłku przejazd do Hanceville oraz wizyta w Centrum Eucharystycznym im. Jana Pawła II. Zwiedzimy również Sanktuarium Najświetszego Sakramentu. Sanktuarium zostało wybudowane po wizycie matki Angeliki w 1995 roku w Kolumbii na 300 akrach ziemi, którą zakupiło kilku sponsorów. Architektura była wzorowana na Bazylice Św. Franciszka z Asyżu. Ukończone w grudniu 1999 roku zostało wyposażone przez artystów z całego świata. Zawiera największą w USA monstrancję, gdzie trwa nieustanna adoracja najświętszego sakramentu. W godzinach popołudniowych Msza Św. w języku polskim. Kolacja w Ryan Buffet. Zwiedzanie grot Ave Maria, miniatury sanktuariów z całego świata oraz repliki biblijnych budowli. Nocleg w klasztorze Św. Bernarda.

Dzień 3

Śniadanie w Klasztorze Św. Bernarda. Msza Św. poranna w głównym sanktuarium Klasztoru Św. Bernarda będzie odprawiona w języku polskim. Potem wyruszymy w podróż w kierunku Nashville, TN. Lunch w trakcie przejazdu. Planowany przyjazd do hotelu ok. godz. 3.00 PM. Czas wolny na zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Następnie udamy się do Nashville Nightlife Theatre. Zjemy kolację i przy okazji będzimy mogli się zapoznać z muzyką country.Obejrzymy przedstawienie, które pokaże nam jak sie świętuje obchody Muzyki Country, zarówno kiedyś jak i w dzisiejszych czasach. Usłyszymy utwory wielu znanych artystów w historii muzyki country - jak Hank Williams Sr i Patsy Cline, oraz z obecnych czasów - np. Sara Evans czy Toby Keith. W ciągu sezonu w teatrze gościnnie występuje wiele znakomitych gwiazd, takich jak: "Grand Ole Opry Star" Jeannie Seely, "Fiddle Man" Tim Watson, Diana Murrel, "Nashville's Favorite" Brenda Best, Paula Poe Murrel ( z przedstawienia Tommy Wynette 0 i wiele innych osobistości. Wieczór zakończymy wizytą w słynnym Opryland Hotel. Budynki hotelowe otaczają ogromne tropikalne ogrody. Wszystko to znajduje się pod szklanym dachem sprawiając wrażenie kameralnego miasteczka. Wewnątrz sztuczne rzeczki i wodospady otoczone bujną roślinnością. Nocleg w Guesthouse Inn w Nashville ( przydatne będą stroje kąpielowe bo w hotelu jest basen ).

Dzień 4

Śniadanie. Mszę Św. odprawimy w hotelu. Tego dnia wyruszymy o 8.00 rano. Przejeżdżamy do Memphis, gdzie udamy się do Graceland, dawnej posiadłości Elvisa Presley'a. Zwiedzimy dom i przyległe tereny należące kiedyś do "króla rock and rolla". Zobaczymy jak mieszkał legendarny artysta. Obejrzymy także wiele pamiątek i innych sprzętów należących do niego, w tym samochody i samoloty. Odwiedzimy też grób rodzinny Presley'a. Obiad w Ryan Buffet. Około godz. 2.00 PM wyruszymy w drogę powrotną do Chicago. Planowany powrót ok. 11.00 wieczorem. 

Cena wycieczki $595,00

Cena nie obejmuje:

W cenę wycieczki wliczone są ; noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie i usługi przewodnika. W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie.

W cenę wliczono:

W cenę wycieczki wliczone są ; noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych, przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie i usługi przewodnika. W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie.

Zasady

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamań, kradzieży, zgubienia itp. Nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek 5 Star Travel zastrzega sobie prawo do zmian programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5.000.000 (polisa ubezpieczeniowa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnik może ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych przed i w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze Rek Travel).

Zapoznaj się z warunkami przewozu.